NASCAR: 57 éves rekord és továbbjutást érő negatív statisztika – 5 érdekes tény a rájátszás top 12-es szakasza után –

A Charlotte Motor Speedway rovaljának NASCAR Cup bajnokságának top 12-es szakasza lezárult magyar idő szerint vasárnap éjjel. A verseny után búcsút kellett mondaniuk Kyle Busch-nak, Ross Chastain-nek, Bubba Wallace-nek és Brad Keselowski-nek, míg AJ Allmendinger az ünneplésre a playoffba sem jutott pilótaként került. Az utolsó, nem oválpályás futamon összegyűjtöttünk öt érdekes tényt: Martin Truex Jr. az egyik olyan pilóta, aki az egyéni versenyzésben folytathatja a rájátszást, annak ellenére, hogy az utolsó előtti futam óta nem tudott a top 15-ben végezni. Harrison Burton az egyetlen másik pilóta, aki az elmúlt hét futamot kivétel nélkül a legjobb tizenötön kívül zárta. A playoff top 8 mezőnyéből csak Christopher Bell veheti magáének, hogy bent volt a tavalyi bajnoki döntőben. AJ Allmendinger Dan Gurney után az első olyan versenyző lett, aki az első három Cup-győzelmét kivétel nélkül roadon szerezte. Allmendinger számára ez a pálya rendkívül kedves, mivel az Xfinity Seriesben itt mind a négy rajtát megnyerte, és az idei főkategóriás sikerével minden évben eljutott a victory lane-re az itt tartott versenyen.

Forrás: USAracing